Zákaznícka zóna
Dôležité

Koronavírus: svoje záležitosti môžete stále vybavovať aj telefonicky alebo elektronicky

Zákaznícke centrum je otvorené, ale s ohľadom na preventívne protipandemické opatrenia môžete stále využívať aj neosobný kontakt pri vybavovaní svojich záležitostí a osobnú návštevu nahradiť telefonickou alebo elektronickou formou. Viac ...

Vodu z vodovodu nedokáže nahradiť žiadny iný nápoj

[pridané: 04.02.2016]

Pod vplyvom reklám na zmäkčovacie prostriedky vody ľudia často nadobúdajú dojem, že mäkká voda je najlepšia. Aj mnohí obyvatelia Liptovského Hrádku a okolia, ktorým  tečie z vodovodu tvrdšia voda ako ostatným v liptovskom regióne, si myslia, že by mali menej starostí s odstraňovaním vodného kameňa v domácnosti, keby mali mäkšiu vodu.

Väčšine obyvateľov okresu Liptovský Mikuláš dodáva vodu Liptovská vodárenská spoločnosť, a. s., (LVS). Vedúci hospodárskeho strediska vodovodov LVS, Ing. Pavol Danek, poznamenal, že pre spotrebiče v domácnosti je síce lepšia mäkšia voda, ale pre ľudský organizmus zasa tvrdšia.

Spotrebitelia dostávajú kvalitnú pitnú vodu

Tvrdosť vody závisí od geologickej skladby horniny, ktorou preteká. K spotrebiteľom sa z LVS dostáva voda zodpovedajúca všetkým parametrom podľa zákonov, je kvalitná a vhodná na pitie bez akýchkoľvek obmedzení v celom regióne.

„Pravidelne odoberáme vzorky na rozbor a vyhodnocujeme kvalitu pitnej vody.  Čo sa týka tvrdosti vody v súvislosti s pitným režimom,  na zdravie človeka vplývajú aj iné dôležité faktory. Najdôležitejšie však je, aby človek vodu pil a pravidelne dodržiaval pitný režim. Voda z vodovodu je výborným a jednoduchým zdrojom vápnika a horčíka pre organizmus,“ informoval Ing. Tibor Burger, vedúci oddelenia kvality vody LVS. 

Pitný režim je dôležitý počas celého roka

Pitný režim má pre organizmus dôležitý význam nielen počas letných horúčav, ale aj teraz v zimnom období. Odborníci upozorňujú, že človek denne stratí v súvislosti s fyziologickými procesmi priemerne tri litre vody, ktoré treba doplniť.

Najlepšia na to je voda z vodovodu, ktorú nedokáže nahradiť žiadny iný nápoj.  Navyše prístup k nej majú odberatelia napojený na verejný vodovod pohodlný, odpadávajú starosti s chodením na nákupy a skladovaním balenej vody. Z hľadiska ochrany životného prostredia je nezanedbateľná aj skutočnosť, že pri používaní vody z vodovodu na pitie, nevzniká odpad vo forme plastových fliaš.

Poruchy a odstávky

Z dôvodu opravy vodovodného potrubia bude v stredu 1. 12. 2021 odstávka dodávky pitnej vody v čase od 8.00 do 12.00 hodiny na Ulici Pod Sitieňom v Demänovej. Za porozumenie ďakujeme.