Zákaznícka zóna
Dôležité

Koronavírus: svoje záležitosti môžete stále vybavovať aj telefonicky alebo elektronicky

Zákaznícke centrum je otvorené, ale s ohľadom na preventívne protipandemické opatrenia môžete stále využívať aj neosobný kontakt pri vybavovaní svojich záležitostí a osobnú návštevu nahradiť telefonickou alebo elektronickou formou. Viac ...

Vyhodnotenie výtvarnej súťaže

[pridané: 15.03.2016]

Práce hodnotila porota, ktorej predsedom bol akademický maliar Pavol Petráš ml. a členovia: Ján Blcháč, primátor mesta a predseda dozornej rady Liptovskej vodárenskej spoločnosti (LVS), Rudolf Urbanovič, viceprimátor mesta, predseda predstavenstva LVS a poslanec Národnej rady SR a Marián Lesanský, generálny riaditeľ LVS.

„Ťažko vybrať tri najlepšie práce z takého množstva, ktoré prišlo do súťaže, pretože všetky sú zaujímavé. Vidieť, že mnohí žiaci majú naozaj talent. Bolo by vhodné, keby ho do budúcnosti ďalej rozvíjali, pretože v dnešnej dobe veľa detí od takýchto záujmov odvedú iným smerom počítačové hry či sociálne siete. To je veľká škoda,“ vyjadril sa Pavol Petráš, keď si spolu s členmi poroty prezreli výtvarné práce.

Pôvodne mali byť ocenené tri práce. Napokon Pavol Petráš ml. navrhol ostatným členom poroty, aby udelili aj čestné uznania. „Všetci žiaci, ktorí poslali do súťaže kresby, maľby či koláže, by si zaslúžili byť medzi ocenenými. A, samozrejme, vďaka patrí aj pedagógom v základných školách, ktoré sa do súťaže zapojili,“ povedal primátor Ján Blcháč.

Svetový deň vody sa každoročne oslavuje 22. marca. Deň predtým, teda v pondelok 21. marca, sa uskutoční oficiálne vyhodnotenie súťaže a odovzdanie cien, diplomov a čestných uznaní víťazom súťaže o 11. hodine na Mestskom úrade v Liptovskom Mikuláši v miestnosti číslo 305.

Vyhodnotenie:

  1. René Hrčka, Základná škola s materskou školou, Okoličianska ulica, Liptovský Mikuláš
  2. Anna Vyhlídalová, Základná škola s materskou školou, J. D. Matejovie, Liptovský Hrádok
  3. Alexandra Guothová, Základná škola s materskou školou, Okoličianska, Liptovský Mikuláš

Čestné uznania:

Soňa Miertušová, Základná škola Janka Kráľa Liptovský Mikuláš, Tereza Váleková, Základná škola s materskou školou, Demänovská ulica, Liptovský Mikuláš, Lenka Rajniaková a Petra Šoltésová Základná škola s materskou školou J. D. Matejovie, Liptovský Hrádok.         

Poruchy a odstávky

Z dôvodu opravy vodovodného potrubia bude v stredu 1. 12. 2021 odstávka dodávky pitnej vody v čase od 8.00 do 12.00 hodiny na Ulici Pod Sitieňom v Demänovej. Za porozumenie ďakujeme.