Zákaznícka zóna
Dôležité

Koronavírus: svoje záležitosti môžete stále vybavovať aj telefonicky alebo elektronicky

Zákaznícke centrum je otvorené, ale s ohľadom na preventívne protipandemické opatrenia môžete stále využívať aj neosobný kontakt pri vybavovaní svojich záležitostí a osobnú návštevu nahradiť telefonickou alebo elektronickou formou. Viac ...

Vodu potrebujú všetci, stredoškoláci o tom môžu napísať úvahu

[pridané: 14.04.2016]

Každý človek sa s vodou denne stretáva od narodenia po celý život. Ľudia u nás ju považujú za samozrejmosť, a kým jej majú dostatok, väčšinou jej nevenujú pozornosť. Na svete však žije viac ako miliarda ľudí, ktorí  nemajú prístup k zdravotne bezchybnej pitnej vode. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uvádza, že denne zomrie až 4-tisíc ľudí v dôsledku nedostatku pitnej vody.

Aby si študenti uvedomili, aká dôležitá je voda v živote človeka a tiež nevyhnutná pre všetky formy života ma Zemi, Liptovská vodárenská spoločnosť pripravila súťažný projekt na tému: Voda ako súčasť každodenného života.

Súťaž je určená pre stredoškolákov

Súťažný projekt je určený pre stredné školy, osemročné gymnáziá a stredné odborné učilištia. Prostredníctvom literárneho žánru – úvahy, majú stredoškoláci príležitosť vyjadriť svoje skúsenosti, vedomosti, zážitky, pocity v súvislosti s najbežnejšou a zároveň najvzácnejšou tekutinou.

Súťažné práce majú mať najviac tri rukopisné alebo na počítači napísané strany. Jeden autor môže poslať do súťaže aj viac prác. Uzávierka súťaže je 25. mája, dovtedy treba práce doručiť do Liptovskej vodárenskej spoločnosti poštou, e-mailom alebo osobne.

Súťažné práce ohodnotí odborná komisia zložená z novinárov a učiteľov slovenského jazyka. Každý z hodnotiacej komisie samostatne ohodnotí všetky súťažné práce bodmi od 0 do 10. Tri práce s najvyšším súčtom bodov budú na prvých troch miestach, ich autori dostanú diplomy a knihy.

Víťazom venuje knihy spisovateľka DagmaRA Sarita Poliaková

Podpísané knihy S Tebou Mirka a S Vami, nádherné bytosti venuje pre výhercov ich autorka, spisovateľka, novinárka a publicistka DagmaRA Sarita Poliaková, ktorá je zároveň predsedníčkou hodnotiacej komisie.

Víťazné práce budú publikované na spisovateľkinom blogu a na stránke www.lvsas.sk. Ocenených študentov spolu s pedagógmi pozveme na slávnostné vyhodnotenie.

Poruchy a odstávky

Z dôvodu opravy vodovodného potrubia bude v stredu 1. 12. 2021 odstávka dodávky pitnej vody v čase od 8.00 do 12.00 hodiny na Ulici Pod Sitieňom v Demänovej. Za porozumenie ďakujeme.