Zákaznícka zóna
Dôležité

Koronavírus: svoje záležitosti môžete stále vybavovať aj telefonicky alebo elektronicky

Zákaznícke centrum je otvorené, ale s ohľadom na preventívne protipandemické opatrenia môžete stále využívať aj neosobný kontakt pri vybavovaní svojich záležitostí a osobnú návštevu nahradiť telefonickou alebo elektronickou formou. Viac ...

Kresliť vodu sa žiakom páči, pretože prírodu majú radi

[pridané: 03.04.2018]

Do tretieho ročníka súťaže pre základné školy v okrese Liptovský Mikuláš poslali školy celkom 160 výtvarných prác pričom využili rôzne techniky – kresbu, maľbu, koláž, niektoré sa vyznačovali dokonca charakterom aranžérskych prác.

Aj keď nie všetci žiaci z každej školy mohli byť ocenení, každá škola si zaslúži uznanie, že sa jej pedagógovia venujú ochrane vodných zdrojov a životného prostredia  a aj takýmto spôsobom k nej vedú svojich žiakov. Že je to dôležité a pre žiakov zaujímavé popri iných školských projektoch zameraných na ochranu životného prostredia sa zhodli na vyhodnotení súťaže PhDr. Eva Vondráková, riaditeľka ZŠ Janka Kráľa a Mgr. Mária Boltižiarová, riaditeľka ZŠ Milana Rúfusa.

Žiakom sa zasa na súťaži páčilo, že téma vody im poskytuje priestor rozvinúť fantáziu bez prílišných obmedzení. Všetci potvrdili, že majú radi prírodu, vodný svet a nepáči sa im, keď ich ľudia znečisťujú vyhadzovaním rôznych vecí, ktoré tam nepatria.

Na vyhodnotení sa zúčastnili aj Ing. Ján Blcháč, PhD., primátor Liptovského Mikuláša s predseda dozornej rady LVS, výtvarník a výtvarný pedagóg Mgr. art. Róbert Močiliak, ktorý bol predsedom poroty a Ing. Marián Lesanský, generálny riaditeľ Liptovskej vodárenskej spoločnosti.

„Nech to znie akokoľvek sprofanovane, ale v mládeži je skutočne budúcnosť. Voda nemusí byť ani na Slovensku, krajine nesmierne bohatej na vodné zdroje, samozrejmosťou na veky. Boli by sme radi, aby bolo samozrejmé nielen hodiť plastovú fľašu či konzervu do zbernej nádoby na to určenej, ale ani nespláchnuť zvyšky potravy do záchodu či nezaparkovať svoje auto v zákaze zastavenia pri potoku. A naším cieľom nie je len vychovávať deti, ale využiť ich vnímavosť a prostredníctvom nich  možno  poučiť aj ich rodičov. Spätná väzba a hlavne záujem o akcie, ktoré robíme, nám dávajú nádej, že naša snaha hádam nie je zbytočná,“ vysvetlil Marián Lesanský, generálny riaditeľ Liptovskej vodárenskej spoločnosti, a. s., prečo vodárne pripravujú aktivity pre žiakov a študentov.  

LVS autorov víťazných prác oceňuje vecnými cenami a v spolupráci s Knižným klubom Fragment a Klubom mladých čitateľov Albatros aj knihami. Tento rok si všetci odmenení žiaci odniesli zaujímavú knižku Príbeh vody. Poslaním obidvoch knižných klubov vydavateľstiev je priviesť deti späť k čítaniu a podpora čítania na základných školách. Takáto spolupráca prispieva nielen k environmentálnej výchove, ale aj výchove k tradičným hodnotám dôležitým pre rozvoj osobnosti.

Výsledky I. kategória 1.-4. ročník: 

1. Juraj Mlynarčík, 2. Jaroslav Kompan, obidvaja ZŠ Janka Kráľa, 3. Viktória Švandová, ZŠsMŠ Hradná, čestné uznania: Ameli Benková, ZŠsMŠ Hradná, Sabina Berešíková, ZŠ Milana Rúfusa, Sofia Dudová, ZŠ Milana Rúfusa.

II. kategória 5.-9. ročník:

1. Veronika Králiková, ZŠ Janka Kráľa, 2. Nina Uličná,  3. Ema Kadrliaková, obidve ZŠ M. R. Martáková, čestné uznania: Veronika Tomčíková, ZŠ M. R. Martáková, Veronika Mikulová, ZŠ Janka Kráľa,  Jonathan Winata, ZŠ Okoličianska.                         

 

 

 

Poruchy a odstávky

Z dôvodu opravy vodovodného potrubia bude v stredu 1. 12. 2021 odstávka dodávky pitnej vody v čase od 8.00 do 12.00 hodiny na Ulici Pod Sitieňom v Demänovej. Za porozumenie ďakujeme.