Zákaznícka zóna
Dôležité

Koronavírus: svoje záležitosti môžete stále vybavovať aj telefonicky alebo elektronicky

Zákaznícke centrum je otvorené, ale s ohľadom na preventívne protipandemické opatrenia môžete stále využívať aj neosobný kontakt pri vybavovaní svojich záležitostí a osobnú návštevu nahradiť telefonickou alebo elektronickou formou. Viac ...

Žiaci vodu fotografovali a písali o nej

[pridané: 25.03.2019]

K tohtoročnému Svetovému dňu vody vyhlásila Liptovská vodárenská spoločnosť, a. s., Liptovský Mikuláš (LVS) súťaž pre žiakov druhého stupňa základných škôl a žiakov prímy až kvinty osemročných gymnázií v okrese Liptovský Mikuláš. Súťaž s názvom Zázrak vody mala dve kategórie: písomný prejav a fotografia.

„Liptovskej vodárenskej spoločnosti záleží nielen na tom, aby dodávala spotrebiteľom kvalitnú pitnú vodu a postarala sa o vyčistenie použitej vody, ale aj na čistom životnom prostredí, ku ktorému významne prispieva. Aby k ekologickému mysleniu a konaniu priviedla čo najširšiu verejnosť, pripravuje aj aktivity pre deti a mládež,“ prihovoril sa k žiakom na vyhodnotení súťaže 22. marca tohto roku Ing. Matej Géci, generálny riaditeľ LVS.

„Oceňujeme snahu riaditeľov a učiteľov škôl, ktoré sa aktivít LVS zúčastňujú, a tým prispievajú k spoločnému cieľu – zlepšiť a zachovať čisté životné prostredie. Len spoločne môžeme vytvoriť čistú budúcnosť,“ povedal primátor Liptovského Mikuláša a predseda dozornej rady LVS Ing. Ján Blcháč, PhD., a pokračoval: „Môžeme byť radi, že na Slovensku a teda aj v liptovskom regióne máme zatiaľ dostatok pitnej vody, pretože nie vo všetkých krajinách je to tak. Na svete až dve miliardy ľudí trpia nedostatkom pitnej vody.“

Zaujímavé, nápadité fotografie aj poetické texty o vode

Fotografické práce zhodnotila predsedníčka poroty Marta Oravcová, ktorá sa venuje fotografovaniu a cez fotoobjektív sa na svet pozerá už desať rokov. „Z toľkých desiatok zaujímavých a nápaditých fotografií vybrať len tri bolo ťažké. Pri rozhodovaní sme napokon dávali dôraz na originalitu, kompozíciu a hlbší význam fotografie,“ vysvetlila.

Na 1. mieste sa umiestnila Laura Repčeková zo Základnej školy Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši, 2. miesto patrí Robertovi Žitňákovi z Evanjelického gymnázia a Evanjelickej spojenej školy v Liptovskom Mikuláši a na 3. mieste skončila žiačka zo Základnej školy Janka Kráľa.

V kategórii literárnych prác bodovala Základná škola s materskou školou J. D. Matejovie, keď jej žiačky získali prvé tri miesta: 1. Lucia Letošová, 2. Laura Vrbičanová, 3. Karolína Feriancová. Dievčatá veľmi poeticky opísali nielen kolobeh vody v prírode, ale aj nenahraditeľnosť vody či vodu vo forme snehu a dokonalých tvaroch snehových vločiek.  

Poruchy a odstávky

Z dôvodu opravy vodovodného potrubia bude v stredu 1. 12. 2021 odstávka dodávky pitnej vody v čase od 8.00 do 12.00 hodiny na Ulici Pod Sitieňom v Demänovej. Za porozumenie ďakujeme.