Zákaznícka zóna
Dôležité

Koronavírus: svoje záležitosti môžete stále vybavovať aj telefonicky alebo elektronicky

Zákaznícke centrum je otvorené, ale s ohľadom na preventívne protipandemické opatrenia môžete stále využívať aj neosobný kontakt pri vybavovaní svojich záležitostí a osobnú návštevu nahradiť telefonickou alebo elektronickou formou. Viac ...

Z vodárenského objektu odstránili veľkoplošnú reklamu, plochu ponúkajú na tvorbu výtvarným talentom

[pridané: 21.04.2021]

Liptovskomikulášski vodári prispievajú k zníženiu vizuálneho znečistenia veľkoplošnou reklamou. Viac ako päťdesiat metrov štvorcových plochy po odstránení reklamného banera na budove pri ceste ponúkajú teraz výtvarným talentom ako výhru v súťaži s tematikou prírody, vody a čistoty životného prostredia v liptovskom regióne.

Prioritou Liptovskej vodárenskej spoločnosti, a. s., je nielen zásobovanie pitnou vodou svojich zákazníkov a odvádzanie použitej vody a jej vyčistenie v čistiarni odpadových vôd. „Veľmi nám záleží aj na kvalite životného prostredia, čo súvisí s našimi hlavnými činnosťami. Ide o ochranu podzemných a povrchových zdrojov vody. Samozrejme, dbáme aj na príjemné prostredie verejného priestranstva okolo areálu vodární v nadväznosti na mesto, aby sa obyvatelia Liptovského Mikuláša cítili dobre a nevyrušovali ich zbytočné podnety rozptyľujúce pozornosť,“ informoval Ing. Matej Géci, generálny riaditeľ Liptovskej vodárenskej spoločnosti, a. s., Liptovský Mikuláš (LVS).

     Generálny riaditeľ mal pritom na mysli vizuálne znečistenie, takzvaný reklamný smog. V deväťdesiatych rokoch minulého storočia sa začali objavovať popri cestách, na budovách, oplotení a rôznych iných miestach veľkoplošné reklamné pútače. Mnohé miesta sú od tých čias nimi presýtené.

     Donedávna bolo pár veľkoplošných reklám aj na objektoch LVS. „Prišli aj ďalšie žiadosti o prenájom plochy na našich objektoch na spomínanú reklamu. Uvedomujúc si, že vizuálne znečistenie nepôsobí dobre, žiadosti sme nielen zamietli, ale ukončili sme aj dlhoročné nájomné zmluvy a veľkoplošnú reklamu sme z našich objektov odstránili,“ vysvetlil Matej Géci. Podľa jeho slov neprimerané množstvo veľkoplošných reklám nie je len estetickým problémom, ale pôsobia rušivo, napríklad, keď popri cestách odvádzajú pozornosť vodičov, a tak môžu prispieť k nebezpečným situáciám. 

     „Aby si obyvatelia a návštevníci nášho mesta uvedomili dôležitosť čistej prírody, ovzdušia a v neposlednom rade vody, rozhodli sme sa, že plochu, z ktorej sme odstránili veľkoplošný reklamný baner dáme k dispozícii ľuďom, ktorí vedia maľovať, majú fantáziu a chcú prezentovať svoje umenie pred verejnosťou,“ poznamenal Matej Géci s tým, že plocha na objekte čistiarne odpadových vôd na Revolučnej ulici a potrebné farby budú výhrou v súťaži.

     Takže, kto má odvahu a chuť vytvoriť veľkoplošný obraz s rozmermi 5,76 x 8,7 metra, nech neváha a prihlási sa do súťaže. Fotografiu svojho návrhu, ktorý bude súvisieť s vodou, prírodou a liptovským regiónom je potrebné poslať e-mailom do 17. mája 2021 na adresu  eva.petranova@lvsas.sk. „Verím, že v Liptove máme šikovných ľudí, ktorých naša ponuka zaujme a zapoja sa do súťaže. Výsledkom bude príjemný pohľad na stenu jedného z objektov LVS, ktorá nevtieravo s odkazom na kvalitné životné prostredie, vodu či liptovskú prírodu zapadne do daného prostredia,“ uzavrel Matej Géci.

 

Poruchy a odstávky

Z dôvodu opravy vodovodného potrubia bude v stredu 1. 12. 2021 odstávka dodávky pitnej vody v čase od 8.00 do 12.00 hodiny na Ulici Pod Sitieňom v Demänovej. Za porozumenie ďakujeme.